Ali Ay, yaptığı açıklamada, Bursa’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla dün bir otelde kahvaltılı basın toplantısında biraraya geldiklerini anımsattı.

Toplantıda, başkanlık görevi süresince yaşadıklarını, Bursaspor’un dünü, bugünü ve geleceğiyle alakalı fikirlerini dile getirdiğini, hakkındaki eleştirilere de cevap verdiğini belirten Ay, ‘’Oldukça verimli geçtiğine inandığım toplantının ardından bazı konulardan rahatsızlık duyanlar belli ki ‘buradan neler çıkarabilirim’ telaşıyla cımbızla cümle avına çıkmışlar’’ diye konuştu.

Ay, toplantıda Bursa kentinde son dönemlerde yaşanan ayrışmalar ve birlik beraberlik olmamasıyla ilgili bir benzetme yaptığını hatırlatarak, şunları söyledi;

’Cümleye başlarken de ‘burada söylenir mi, söylenmez mi, ne kadar doğru onu da bilmiyorum?’ demiştim ve ardından eski basın sözcüm ile aramızda geçen bir diyaloğu aktarmıştım. Ben orada geçmişe değil, bugünlerde Bursa’da yaşananlara dikkat çekmek istedim. İnsanlar arasındaki fitne, fesat, ayrımlaşmaya vurgu yapmak istedim. Aslında burada ne anlatmak istediğimi anlayan anladı. Anlamak istemeyenler de konuyu farklı yere taşıma çabası içinde.

O zaman konuya bir açıklık getireyim ve herkes bunu bilsin; ’Ben Atatürkçü, milletine ve devletine bağlı biriyim. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda cımbızla alınan bir sözü farklı bir şekilde gündeme taşımak gerçekten çok üzücü. Yoksa Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında Bursalıların cephelerde verdiği mücadeleyi herkes biliyor. Konuyu çarpıtmaya hiç gerek yok. Beni bilen biliyor, tanıyan tanıyor. Boşuna uğraşılmasın buradan kimseye malzeme çıkmaz.’’

Bu haber ilginizi çekebilir