Eski hakem ve Gözlemci Aşkın Değirmenci, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bursa Şube Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.
Değirmenci, yaptığı yazılı açıklamada, “Bursa futboluna katkı sağlamak, değerli hakem ve gözlemci meslektaşlarıma gece gündüz demeden hizmet etmek için TFFHGD Bursa Şubesi Başkanlığı’na adayım” ifadesini kullandı.

“30 YILLIK TECRÜBEMLE ADAYIM”
Aşkın Değirmenci’nin açıklaması şöyle:
“Öncelikle 1994 yılından bugüne içinde bulunduğum ve bundan sonra içinde olmayı temenni ettiğim bu kıymetli camiada adı ‘hakemlik ve gözlemci hakem’ dediğimiz kutsal mesleğin her kademesinde görev yapmış ve hayatı boyunca da bu görevin her dakikasından onur ve gurur duyan biri olarak sözlerime başlamak istiyorum.
Kıymetli meslektaşlarım,
Dünyada en zor takdir gören bir mesleği icra etmekteyiz; ancak bu görev herkese nasip olmaz. Çok şükür ki bizler bu kutsal mesleği meslek aşkı ve etiği ile yapmış insanlarız.
Ben de hakemlik görevim ile üzerime giydiğim kıymetli formayla Bursa Atatürk Stadyumu’nun çimleri üzerinde müthiş bir duygu yoğunluğu içerisinde omuzlarda vedalaştım.
Futbol camiasında futbol hakemlerimizin çok çok önemli yerleri vardır. TFFHGD Bursa Şubesi ise futbol camiasının her zaman mihenk taşlarından biri olmuştur.
Amacımız, Bursamızda görevlerini icra eden hakem ve gözlemcilerimizin hukuki hak ve menfaatlerini koşulsuz korumak olacaktır.
Sosyal ve kültürel etkinlikler ile de bağımızı kuvvetlendirecek, birbirimize daha fazla kenetlenerek birlik ve beraberligimizi sağlamlaştıracağız.
Yurt genelinde tüm şubeler ile dostluk bağımızı güçlendirerek Bursamızın da tanıtımına katkı sağlayacağız.
Şubemizi, tüm spor kulübü yöneticilerine ve sporcularına açarak; diledikleri zaman yapacakları şikayet, eleştiri ve önerilerini dikkate alarak sorunları gidermek için hep birlikte çalışacağız.
Bu bağlamda değerli hakem ve gözlemcilerimizin sorunlarını rahatça dile getirebilecekleri ve bu sorunları hızlıca çözüme kavuşturabilmek için canla başla çalışan bir şube olacağız.
30 yıllık tecrübelerime dayanarak Türk futboluna hizmet eden Bursalı hakem ve gözlemcilerimize hizmet etmek ve faydalı olabilmek için, mesleğimizin saygınlığını daha yukarılara taşımak, bilgi ve birikimlerimi genç jenerasyon ile paylaşıp hakemlik kariyerlerinde kendilerine yol göstererek destek olmak, Bursa futboluna katkı sağlamak, değerli hakem ve gözlemci meslektaşlarıma gece gündüz demeden hizmet etmek için BURSA FAAL FUTBOL HAKEMLERİ ve GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ BURSA ŞUBE BAŞKANLIĞI adaylığımı siz değerli spor kamuoyu ile paylaşmaktan dolayı onur ve gurur duyuyorum. Saygılarımla…”

 

Bu haber ilginizi çekebilir