Ergin Ataman şunları söyledi:
EuroLeague’de ikinci yarıya başladık ve şu anda dördüncü sıradayız. Avantajlıyız ve şimdi çift maç haftasında hem fiziksel hem de zihinsel olarak maçlara hazır olmak bizim için çok önemli. Bazı sorunlarımız var, Vildoza bu maçta olmayacak ama Efes‘te de Will Clyburn olmayacak. Konsantre olmamız gereken ve salonu dolduracak taraftarlarımızla birlikte oynamamız gereken bir maç. Çok tehlikeli bir maç çünkü Efes, Real Madrid karşılaşmasında neler yapabileceğini gösterdi. Efes‘e karşı savunma çok önemli olacak.”

İstanbul’da oynanan maçtan farklı bir mücadele olacağını da söyleyen Ataman, “İstanbul’da Efes’e karşı en kötü maçımızı oynamıştık. Son topa kadar kazanma şansımız vardı. Larkin’in üç sayılık atışta aldığı faul maçın sonucunu belirledi. Bu ise farklı bir maç olacak. Farklı bir strateji olacak, o zaman çok eksikleri de vardı. Şimdi daha akıllıca ve takımın istediği tarzda oynayan oyuncuları var. Bizim için de farklı bir maç olacak. Juancho’ya sahip olacağız” dedi.

Kostas Sloukas ve Lessort’un durumu hakkında da konuşan tecrübeli koç, “Kostas Sloukas da Mathias Lessort da kısa bir çalışma gerçekleştirdi. Bence hazır olacaklar ve olmalılar da. Çünkü Vildoza yok” sözlerini söyledi.

Panathinaikos‘un Vildoza’nın yerine bir oyuncu alıp almayacağı hakkında “Şu anda çift maç haftasındayız. Piyasaya bakabiliriz. Buna daha sonra değerlendireceğiz” açıklamasını yaptı.

Bu haber ilginizi çekebilir