31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Bursaspor Kulübü’nün yaptığı bir paylaşım büyük tepki toplamıştı.

Seçime 2 gün kala 29 Mart tarihinde Bursaspor, art arda iki paylaşım yaptı;

İlkinde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a, ikincisinde de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür edildi.

Paylaşımlarda;

“Kulübümüze son dönemdeki maddi manevi katkılarından dolayı Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kulübümüze son dönemdeki maddi manevi katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

ifadeleri yer almıştı.

 

SEÇİME 2 GÜN KALA BU KARARI KİM VERDİ?

Ancak bu iki isim kulübü ziyaret etmiş ve teşekkür paylaşımı yapılmıştı.

Sandığa 2 gün kala Bursaspor’un seçime alet edildiği algısı yaratan ve gereği olmayan bu paylaşım, Teksas Grubu üyeleri başta bir çor Bursasporludan tepki aldı.

Peki bu paylaşımların yapılması kararını Bursaspor Yönetiminden kim ya da kimler vermişti?

Başkan Sinan Bür’ün bundan haberi var mıydı?

 

AKTAŞ DA DÜNDAR DA KAYBETTİ, BÜR CHP’Lİ İSİMLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Nitekim seçim bitti ve Alinur Aktaş ile Mustafa Bozbey koltuklarını kaybetti.

Bursaspor Başkanı Sinan Bür, CHP’li başkanlara kutlama mesajı yayımladı. Ancak Bür, bunu kişisel sosyal medya hesaplarından yaptı.

Başkan Bür, “CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Mustafa Bozbey, Şadi Özdemir ve Erkan Aydın’ı, il ve ilçe başkanlıklarını kutluyorum” dedi.

Bür, şu ifadelere yer verdi: “CHP’nin Türkiye’de seçim zaferine ulaşan Genel Başkanı Özgür Özel ve Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozbey ile ilçe belediye başkanları Şadi Özdemir ve Erkan Aydın’ı, il ve ilçe başkanlıklarını kutluyorum. Sağlık müzesi açılışında bir araya geldiğimiz bu fotoğrafta tüm CHP ailesine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Kolay gelsin.”

Acaba Sinan Bür, bu paylaşımı ile büyük bir hatayı toparlamaya mı çalıştı?

Bu haber ilginizi çekebilir