Bursaspor camiasından birlik mesajı

Bursasporlu taraftarlar, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde futbolcular ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek ligde kalan maçlar öncesi moral verdi.

Avatar photo Editör SB4 hafta önceSon güncelleme 02 Şubat 2024 - 18:24

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu, Bursaspor Basketbol Şubesi Başkanı Sezer Sezgin, Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Gökhan Dinçer‘in de yer aldığı organizasyonda yaklaşık 500 dolayında Bursaspor taraftarı da takıma destek verdi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Sinan Bür yaptığı açıklamada, “Verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyoruz. Bu destek her zaman sürsün istiyoruz. İnşallah yarından itibaren çıkışa geçmek istiyoruz. Cezamız biter bitmez tribünleri doldurmanızı istiyoruz. Sağ olun var olun” dedi.

Bursaspor İnfo Yatırım Başkanı Sezer Sezgin, “Buraya gelen, gelemeyen herkese teşekkür ederiz. Biz büyük bir camiayız. İnşallah bugünün ardından kenetlenmemiz büyüyerek devam eder. Ayaklarınıza sağlık” ifadelerini kullandı.

Bursaspor tribün liderlerinden Enes Aydın, “Biz bugün burayı genç futbolcularımıza destek olmaya geldik. Bu çocukların sahipsizliğine sahip çıkmak için geldik. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Biz taraftarlar olarak sizin yanınızdayız. Siz nasıl sahada kurtuluş savaşı mücadelesi veriyorsunuz biz de tribünde tribünde aynı savaşı veriyoruz. Deplasmana gelmek artık çok maliyetli ancak bir çok kardeşimiz fedakarlık yaparak sizin peşinize geliyor. Bizim isteğimiz yarın Nazilli’yi sonra da Altınordu karşısında galip gelin. Daha sonra biz iç sahada 20 bin kişiye oynamazsak ve size destek olmazsak istediğiniz söyleyin. Ne yapıyorsanız yapın bu takımı Allah için kümede tutun” derken Ertuğ Toker ise, “Sizlerden tek bir ricamız var. Siz sahada savaşın biz de tribünde daha çok savaşalım. Genç futbolcularsınız. Sahada tüm gücünüzü verin. Mücadele etmekten korkmayın. Hep birlikte mücadele ederek bu hengameden çıkalım. Biz sizin yanınızdayız” diye konuştu.

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de, “Bursaspor bizim şehrimizin en önemli değerlerinden. Zor günler geçiyoruz. Biz hep buradayız. Bursaspor’a destek olmaya devam edeceğiz. İnşallah yenide dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda da daha çok destek vererek yeniden yükselişe geçeceğiz. Beraber Bursaspor’u ayağa kaldıracağız” dedi.

Teksas Grubu ile Maraton Grubu‘nun katılım gösterdiği destek organizasyonunda Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül ve Bursaspor Takım Kaptanlarından Furkan Emre Ünver  “Buraya gelen, gelemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. İnşallah yarın bizim için bir milat olur. Güzel günleri hep beraber yeniden görürüz” dedi.

Çağatay Yılmaz ise, “Bu soğuk havada buraya gelerek bize destek olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Bu camianın ne kadar büyük bir camia olduğunu biliyoruz. Bizim sizden tek isteğimiz var. Bizi destekleyin. Biz buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz. Para da almasak, başka sorunlar da olsa biz burada kalıp sonuna kadar savaşacağız. Sadece moral ve motivasyon istiyoruz”

Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül, “Bursaspor’un taraftarı her zaman çok özeldir. Bu kulüp bizim her şeyimiz. Biz ligin son maçına son düdüğüne kadar bu takımı ligde tutmak için savaşacağız. Bunun sözünü size veriyorum. Bunu başaracak güçteyiz. Sizin desteğinize ihtiyacımız var. Maçlar kötü gitse bile sizden destek istiyoruz. Bu takımı ayağa kaldıracak olan sizlersiniz. Skor ne olursa olsun maçın bitiş düdüğüne kadar bize destek olun” şeklinde konuştu.

Bu haber ilginizi çekebilir