Bursaspor’da başkan Recep Günay ve yönetim kurulu 5 ay sonra pes etti ve olağanüstü genel kurul kararı aldı.

Yeşil Beyazlı kulüpten dün yapılan açıklamada “Başkanımız Recep Günay ve Yönetim Kurulumuz bugün gerçekleşen toplantının ardından olağanüstü kongre kararı almıştır. Konuyla ilgili 19 Aralık Salı (yarın) saat 14:00’te geniş çaplı bir basın toplantısı yapılacaktır” denilmişti.

Bugün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ndeki basın toplantısında kameralar karşısına Recep Günay ile birlikte yönetim kurulundan bazı isimler çıktı.

Toplantıda genel kurul tarihi soruldu, Recep Günay, ‘Arkadaşlar hazırlıyorlar’ dedi ve “Bir ayı geçmez 24, 25 gün sonra genel kurul olur” şeklinde konuştu.

Aday olacak mısınız?’ sorusuna karşılık ise ne ‘evet’ ne de ‘hayır’ dedi.

Buna göre Bursaspor, Ocak ayında olağanüstü genel kurul toplantısı yapacak. Tüzük gereği ilk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak ve Bursaspor Kulübü’nün yeni başkan ve yönetim kurulu belli olacak.

RECEP GÜNAY 2 TEMMUZ’DA BAŞKAN YAPILMIŞTI!

Recep Günay’ın başkan yapıldığı Bursaspor’un 58.Genel Kurul toplantısı Timsah Park’ta 2 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirilmişti. Toplantıya 300 kadar üye katılmış, üyelerden bazıları Recep Günay’ın tüzük gereği başkanlığa aday olamayacağını öne sürmüştü. Yaşanan tartışmaların ardından Recep Günay ve arkadaşları toplantı alanını terk etmişti.

Ancak Divan Başkanı Ayhan Barışıcı, açık oylama yaptırarak gıyabında Recep Günay ve listesini Bursaspor’a başkan yapmıştı!

Recep Günay başkanlığındaki 5 aylık yönetim sürecinde Bursaspor’da her şey daha da kötüye gitti ve yeşil beyazlı kulüp, bir çok skandal uygulama ve açıklama ile Türkiye gündemine  geldi.

Bu haber ilginizi çekebilir