Bursaspor yönetimi devam etmek istiyor!

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenlerken aday çıkması halinde görevi bırakacaklarını belirtti.

Avatar photo Editör SB3 ay önceSon güncelleme 10 Aralık 2023 - 20:49

Toplantıda ikinci başkan Metin Genç, as başkan Ersoy Horoz, yönetim kurulu üyeleri; Ali Ekber Kartum, Sedat Topaloğlu, Alı Rıza San, Samet İlhan, Necati Desovalı ve İbrahim Kaçal katıldı.

Hafta içinde başkan Recep Günay‘ın ‘istifa mektubu’ hakkında açıklamalarda bulunurken Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Sedat Topaloğlu bir basın mensubunun  “Başkan Recep Günay’ın istifası sonrası kendisi burada yok. Nerede?” sorusuna “Recep Günay nerede diyorsunuz. Başkan kızmıştır, çekip gitmiştir, haklıdır. Çokoprens almaya gitti, birazdan gelecek.” cevabını verdi. Topaloğlu daha sonra ise “Recep Günay’ın kalp spazmı geçirdiğini belirterek evinde istirahat ettiğini” ifade etti.

Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Metin Genç ise toplantıda şöyle konuştu;

“Burada durma taraftarı değiliz. Bursaspor’un önünü açma taraftarıyız. Burada kongre kararı aldık diyelim. 45 günlük bir süreç var. Bu takıma kim ne verecek. Kampı, deplasmanı maçı var. Doğalgazı, elektriği var. Dün kapatmaya geldiler, ödedik. Bursaspor’u çok seven abiler varmış, başkan adayları varmış. 45 günlük süreçte kulübün kapanmasını istemiyoruz.

Herkes ceketini alır gider ama olan Bursaspor’a olur. Lütfen doğru düzgün başkan adayları varsa yarın gelsinler. Yönetimimiz olarak başkan odasını ona tahsis edelim, onların emrinde olalım. Biz Bursaspor’un önünü açalım” diye konuştu.

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Sedat Topaloğlu da Recep Günay’ın devam etmeme kararı aldığını doğruladı. Topaloğlu, “Recep Günay devam etme kararında değil. Bu toplantıyı onun için yaptık. Adaylar söz konusu ya. O adaylar çıksınlar gelsinler buraya. Beraber genel kurul kararını alalım. Biz bırakmaya hazırız. Buraya geldikleri gün genel kurul kararı almaya söz veriyoruz.

Bursaspor’un yürüyen süreci var. Diyelim hepimiz istifa ettik bıraktık. Bursaspor deplasmana nasıl gidecek? Bu sürecin devam etmesi gerekiyor. Ciddi aday varsa gelirler buraya” diye konuştu.

Bu haber ilginizi çekebilir