Bursaspor’da Recep Günay’ın tüzükte belirtildiği şekilde resmi olarak istifası söz konusu değil ancak yönetimin elinde bir istifa yazısı var. Bu istifa yazısı henüz devreye alınmadı.

Yönetim kurulu, başkan adaylarının ortaya çıkması durumunda bu yazıyı devreye alıp olağanüstü genel kurul kararı alabileceğini geçen hafta açıklamış ve varsa adayları tesislere davet etmişti.

BEKİR ÖN İLK GİDEN OLDU

Bugün Bekir Ön, kongre kararı alındığı takdirde Bursaspor başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Bekir Ön, Bursaspor 2.Başykanı Metin Genç ile birlikte Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde düzenledikleri toplantıda başkanlığa talip olduğunu bildirdi.

Bekir Ön, Bursaspor’un hedefinin ne olacağı konusundaki bir soruya karşılık şunları söyledi: “Benim tek hedefim Bursaspor’u eski günlerine götürmek. Şampiyonluk günlerine götürmek. Şu andaki konumunu ben içime sindiremiyorum. Kulübün durumunu içine sindirenler benim gözümde Bursasporlu değildir.”

Ön, transfer tahtası ile ilgili de “Ne gerekiyorsa onu yapacağız. Kim ne yapması gerekiyorsa biz onu yapacağız” dedi.

Bekir Ön, yönetim kurulu listesini de kongre tarihi belirlenince açıklayacağını söyledi.

GENEL KURUL TARİHİNİ ADAYLAR BELİRLEYECEK!

Metin Genç de Bursaspor’a iki kişinin daha başkan adayı olacağını bildiklerini, onların da kulübe gelmesinden sonra genel kurul tarihi belirleyeceklerini ve açıklayacaklarını söyledi.

SAİTOĞLU’NUN ADAYLIĞINI CİNOĞLU AÇIKLADI

Bursaspor’da Ersoy Saitoğlu’nun da başkan adayı olacağı konuşuluyor. Eski başkanlardan Remzi Cinoğlu, Bursa’da Bugün’de Serkan Yetişmişoğlu’nun sunduğu Bursa’da Futbol Programı’nda yaptığı açaklamada, “Ersoy Saitoğlu beni aradı ve başkanlığa aday olacağını söyledi” dedi.

RAŞİT BARIŞICI YARIN TESİSLERE GİDECEK

Raşit Barışıcı da bir açıklama yaparak, Raşit Barışıcı bazı arkadaşlarıyla birlikte yarın saat 12.00’de Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne giderek Bursaspor Yönetim Kurulu ile bir görüşme gerçekleştireceğini söyledi.

Barışıcı, Özlüce’de yeşil beyazlı yönetim kurulundan kulübün son mali durumu hakkında bilgi alacak ve kendilerinden bir an önce Olağanüstü Genel Kurul kararı almalarını isteyecek. Görüşmenin ardından başkan adayı Raşit Barışıcı basın açıklamasıyla durum değerlendirmesi yapacak ve görüşmenin detaylarını Bursaspor camiası ile paylaşacak.

 

Bu haber ilginizi çekebilir