Real Madrid‘in Boşnak yıldızı Dzanan Musa, İspanya’da geçtiğimiz sezon Rio Breogan formasını terletirken talihsiz bir sakatlık yaşamıştı. Nisan ayında Breogan’ın BAXI Manresa’yla oynadığı maç esnasında boynuna ağır bir darbe alan Musa, karşılaşmanın ardından hemen ameliyata alınmış ve yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalmıştı.

Sırbistan televizyonu TV Arena Sport’a konuşan genç yıldız, yaşadığı sakatlığın ardından neler yaşadığına dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hastanede yaşadığı korku dolu süreci anlatan Musa, bir daha uyanamama tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi:

“Sakatlığın ardından oluşan yara ve ameliyat izleri halen boynumda duruyor. Hayatımda daha önce hiç bu kadar korkmamıştım, yaşadıklarım kulağa hala bir bilim kurgu filmiymiş gibi geliyor. Manresa maçında boynuma aldığım darbeye rağmen oyundan çıkmadım ve maçı tamamladım. Sahadayken sanki boğuluyormuş gibi hissediyordum, ayrıca konuşmakta zorlanıyordum ama önemli bir şey olmadığını düşünerek oynamaya devam ettim. O gün maçı kazanmayı başardık, hatta maçın oyuncusu da ben seçildim. Karşılaşmanın ardından kontrol için hastaneye gittim çünkü köprücük kemiğimde bir eğrilik vardı. Muayenenin ardından doktor bana sonuçların 3 dakika içerisinde çıkacağını söyledi ama yarım saat boyunca kimseden bir ses çıkmadı, o an bir terslik olabileceğini fark ettim.

Ben gergin şekilde sonuçları beklerken bir anda yanıma 6 doktor birden geldi, bana acilen ameliyata alınmam gerektiğini söylediler. Eğer ameliyat olmak yerine eve gidersem uyuduğumda bir daha geri uyanamama ihtimalim olduğunu belirttiler. Köprücük kemiğim kırılmıştı ve bu durum, uyku esnasında boğulup ölmeme neden olabilirdi. O an gözyaşlarımı tutamadım, ameliyat haberini yakınlarıma ulaştırdıktan sonra Bosna-Hersek’ten onlarca telefon almaya başladım. Ne yapacağımı bilmiyordum çünkü yanıma gelen doktorlar ameliyattan çıkamama ihtimalimin olduğunu bile söylemişlerdi. Ayrıca ameliyatı yapacak olan doktor hayatında ilk kez bu tür bir operasyon gerçekleştirecekti ve işlerin yolunda gitmesini umuyordu.

Sonuç olarak ameliyat iyi geçti, doktorlar ameliyattan önce cumartesi akşamı (2 gün sonra) uyanmamı beklediklerini söylemişlerdi ama ben cuma sabah 7’de (ameliyat bittikten 3 saat sonra) uyandım. Uyandığımda yoğun bakımdaydım, yanımda yatan adamın bacakları yoktu. Bir diğer yanımda yatan adam ise güçlükle nefes alabiliyordu. Gerçekten çok zor anlar yaşadım, çoğu kişi sezonu kapatmamı bekliyordu ama ameliyattan yalnızca 1 ay sonra sahalara geri döndüm. Ardından İspanya Ligi’nde MVP ödülünü de kazandım, böyle anlatınca yaşadıklarım sanki bir film senaryosuymuş gibi geliyor.”

Bu haber ilginizi çekebilir