NBA’de 2022-23 normal sezonu dün akşam 30 takımın da sahne aldığı 15 maçla sona erdi. Bu maçlar Doğu Konferansı’nda herhangi bir değişiklik yaratmasa da Batı Konferansı’nda beşinci sıradan dokuzuncu sıraya takımların sıralanmasını belirledi.

Büyük heyecana sahne olan maçların tamamlanmasıyla iki konferansta da playoff ve play-in eşleşmeleri belli oldu.

Doğu Konferansı’nda sezonu üçüncü bitiren Philadelphia 76ers ile altıncı bitiren Brooklyn Nets kozlarını paylaşacak. Ayrıca dördüncü Cleveland Cavaliers ile beşinci New York Knicks de bir sonraki tur için mücadele edecek.

Batı Konferansı’nda ise sezonu üçüncü tamamlayan Sacramento Kings, altıncı sırayı kapan Golden State Warriors‘a karşı ilk turda saha avantajına sahip olacak. Sezonun dördüncüsü Phoenix Suns ise beşinci Los Angeles Clippers ile kozlarını paylaşacak.

Doğu Konferansı’nın lideri Milwaukee Bucks ve ikincisi Boston Celtics ile Batı Konferansı’nın lideri Denver Nuggets ve ikincisi Memphis Grizzlies ise eşleşmelerini öğrenmek için play-in turnuvasının sonunu bekleyecek.

Play-in turnuvasında Batı’da yedinci bitiren Los Angeles Lakers, sekizinci bitiren Minnesota Timberwolves‘u ağırlayacak. Bu maçın kazananı direkt olarak yedinci sıranın sahibi olacak ve Memphis Grizzlies ile eşleşecek. Kaybeden taraf ise dokuzuncu New Orleans Pelicans vs. 10. Oklahoma City Thunder mücadelesinin kazananı ile sekizinci sıra için savaşacak.

Doğu’da ise yedinci Miami Heat, sekizinci Atlanta Hawks‘ı konuk edecek ve kazanan yedinci sırayı alıp Boston Celtics ile eşleşecek. Kaybeden taraf ise Toronto Raptors – Chicago Bulls maçının kazananıyla sekizinci sıra için mücadele edecek.

Bu haber ilginizi çekebilir