Trendyol Süper Lig’in 30. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının PFDK sevkleri belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada Trabzonspor’dan antrenör Egemen Korkmaz, Fenerbahçe’de ise kulüp görevlileri Kürşat Çiftlik ve Okan Özkan’ın PFDK’ya sevk edildi.

PFDK’ya sevk edilen isimler arasında Fenerbahçe’den Bright Osayi Samuel, Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat yer aldı.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“1- TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü’nün 17.03.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile 2023-2024 Sezonu Süper Lig Müsabakaları Statüsü’nün 5/7 maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü antrenörü EGEMEN KORKMAZ’ın aynı müsabakadaki “kavgası” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 45. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

2- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü futbolcusu BRIGHT OSAYI SAMUEL’in 17.03.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki “kavgaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 45. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü futbolcusu JAYDEN QUINN OOSTERWOLDE ’nin aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca ve “kavgaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 45. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü futbolcusu İRFAN CAN EĞRİBAYAT ’ın aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca ve “kavgası” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 45. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü görevlisi KÜRŞAT ÇİFTLİK ’in aynı müsabakadaki “kavgaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 45. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü görevlisi OKAN ÖZKAN ’ın aynı müsabakadaki “kavgası” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 45. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

FENERBAHÇELİ FUTBOLCULAR KAÇ MAÇ CEZA ALABİLİR?

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 17 Mart’ta oynanan ve saha olaylarıyla gündemi meşgul eden Trabzonspor-Fenerbahçe maçının sevklerini duyurdu.

Fenerbahçeli futbolculardan Bright Osayi Samuel, İrfan Can Eğribayat, Jaydon Oosterwolde tedbirsiz olarak PFDK’ye sevk edildiği için, cezaları açıklanmadığı takdirde, 3 Nisan’daki Adana Demirspor maçında forma giyebilecekler.

Fenerbahçe’nin Nijeryalı futbolcusu Osayi Samuel, Futbol Disiplin Talimatı’nın 45. maddesi uyarında PFDK’ye sevk edilirken, Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat, hem 36 hem de 45. maddeden sevk edildi.

TFF’nin Futbol Disiplin Talimatı’nda yer alan 36. maddeye göre, kaleci İrfan Can Eğribayat ve savunma oyuncusu Jayden Oosterwolde’ye 1 ila 3 maç ceza verilebilir. İki oyuncu, ek olarak 45. maddeden sevk edildikleri için, 3 ila 5 maç daha ceza almakla karşı karşıya.

Öte yandan, sadece 45. maddeden sevk edilen Nijeryalı sağ bek Osayi Samuel’in ise, 3 ila 5 maç arasında ceza alması gündemde.

Bu haber ilginizi çekebilir