Orhun Ene: Bursa’da turu geçmek istiyoruz

Basketbol Şampiyonlar Ligi play-in eleme turunda PAOK karşısında 2. maçta da aynı savunma temposuyla devam etmeleri gerektiğini belirten Başantrenör Orhun Ene, “Bu sadece bir galibiyet. Bursa’da kendi seyircimiz önünde turu geçmek istiyoruz” dedi.

Avatar photo SB Editör2 ay önceSon güncelleme 03 Ocak 2024 - 10:45

FIBA Basketball Champions League (BCL) play-in eleme turu serisinde Yunanistan’ın PAOK mateco takımını deplasmanda 63-95 mağlup ederek seride 1-0 öne geçen TOFAŞ‘ın Başantrenörü Orhun Ene karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Aynı savunma temposuyla devam ederek Bursa’da turu geçmek istediklerini belirten Ene, şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle PAOK takımına çok saygı gösteriyoruz. Basketbol Şampiyonlar Ligi normal sezonu gruplarında ve Yunanistan Ligi’nde çok iyi takımlara karşı iyi mücadele ettiklerini biliyoruz. Bu maç PAOK’un gücünü anlamamız için bir ölçü değil. Biz de çok iyi bir günümüzdeydik. Rakibimiz takımlarındaki eksikliklerinden dolayı rotasyonunda eksik kaldı. Biz de kendi rotasyonumuzu iyi kullanıp maç boyu diri kaldık. Kısa rotasyonumuza Marcus Denmon’ın da katılmasıyla üçüncü bir skor opsiyonu yarattık. Takımımız serinin ilk maçında saha üzerinde mükemmel gözüktü ancak tur için bunu ikinci maçta da sürdürmemiz gerekiyor ki anlam kazansın. Bu sadece bir galibiyet. Bursa’da, kendi seyircimiz önünde rakibimize saygı duymayı sürdürmeliyiz. Aynı savunma temposuyla devam ederek turu geçmek istiyoruz.”

Bu haber ilginizi çekebilir