Orhun Ene: İyi bir geceydi

Igokea karşısında istatiksel olarak her bölümde üstün bir oyun sergilediklerini TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Oyuncularımız savunmada bir arada hareket etmeye ve karakterini ortaya koymaya başladı. Bu, gelecekte yapabilecekleri için küçük bir örnekti” dedi.

Avatar photo Editör SB3 ay önceSon güncelleme 17 Aralık 2023 - 17:47

Basketbol Şampiyonlar Ligi H Grubu 5. hafta karşılaşmasında sahasında Bosna Hersek temsilcisi Igokea m:TEL’i 99-65 mağlup ederek son hafta öncesinde play-in eleme turuna kalmayı garantileyen TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Igokea karşısında istatiksel olarak her bölümde üstün bir oyun sergilediklerini belirten Ene, şu ifadeleri kullandı; “Derinlemesine teknik bir analiz yapamam ama bizim için iyi bir geceydi. İyi günümüzdeydik. Igokea takımı da ritminde değildi. İstatistiksel olarak her bölümde üstündük. Takımımı tebrik ediyorum. Bizim için kritik bir maçtı. Grupta şu anda bulunduğumuz yere kıyasla daha iyi bir takımız.

Son 3 haftada oyunumuzu geliştirmeye başladık. Sakatlarımızın olduğu bir sezon başlangıcı yaşadık ve ritmimizi bulamamıştık. Oyuncularımız savunmada bir arada hareket etmeye ve karakterini ortaya koymaya başladı. Üst seviyede mücadele etmeye ve üst seviyelere çıkmaya hazırlar. Bu, gelecekte yapabilecekleri için küçük bir örnekti. Umarım turnuvanın devamında da bu şekilde oynamaya devam ederiz.

Bu haber ilginizi çekebilir