Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Fındıkkaya‘nın açıklamaları şu şekilde;

Öncelikle Bursa’mızın değerli gazetecileri hepiniz düzenlediğimiz organizasyona hoşgeldiniz. Böyle bir organizasyonda bir araya gelmek çok güzel oldu. Ben öncelikle bana bu görevi layık gördükleri için Sinan Bür Başkanım ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz 4 ay içinde muazzam işler yaptık. Okan Yılmaz ile beraber çok güzel zamanlar geçirdik ve bir aile gibi olduk.

Ben Enes Çelik yönetiminden göreve devam etmem için bir teklif aldım. 4 ay boyunca Vakıfköy’de yaşadığımız her şeyi raporladım. Ben dahil 25 kişilik antrenör ekibimiz ve 176 tane futbolcu kardeşimiz var. Gerek Okan Hocama gerek antrenör arkadaşlarımıza gerekse çalışan emekçilerimize çok teşekkür ediyorum. Benim amacım Özlüce’ye çok fazla yük olmadan Vakıfköy’ü kendi kendine işler bir duruma getirebilmek. Yeni yönetimle de bu durumu konuşacağız. Günü gününe alt yapıda ne yaşadıysak her şeyi Enes Çelik yönetimi ile paylaşacağım, eğer onlarda benimle devam etmek isterlerse seve seve görevime devam ederim.

Ben Vakıfköy’e bütün samimiyetimi ve enerjimi verdim. Bu sayede de altyapıda bir aile gibi olduk. Bir teşekkür de özellikle Mustafa Sevi’ye ediyorum. Bana özel bir danışman gibi oldu. Gittiğimiz her yere Mustafa ile beraber gittik ama ben kendimin ve Mustafa Bey’in bütün masraflarını kendim ödedim asla kulübe fatura ettirmedim. Bunun da kamuoyu tarafından bilinmesini özellikle isterim.

Bursaspor alt yapısı dediğiniz zaman bütün Bursa’yı kapsıyoruz. Altyapıdan yetişen futbolcuları A takımında oynatan Bursa’nın diğer kulüpleri ile de görüştük. Ama zamanımız çok kısıtlı olduğu için bütün kulüplere gidemedik ama bazı kulüplere ziyaretlerimiz oldu. Göreve devam ettiğimiz takdirde bu ziyaretleri daha sık yapacağız ve iletişimimizi güçlü tutacağız. Biz Bursa’da yer alan bütün kulüpleri her ay Vakıfköy’de ağırlamak istiyoruz. Bu sayede de diğer kulüplerle de aramızı iyi tutacağız ve orada yetişen yetenekli oyuncuları Bursaspor’a kazandıracağız.

Bursasporlu olmak fedakarlık yapmak demektir. Burada önemli olan hiç bir beklenti olmadan görev yapabilmektir. Bursaspor altyapısı Türkiye’nin 1 numarasıdır. U14 grubundan U17 grubuna kadar gerçekten çok yetenekli ve pırıl pırıl gençlerimiz mevcut. Bunları da en kısa zamanda A takım için hazırlıyoruz.

Alt yapıda güzel ve istikrarlı bir çalışmamız mevcut. Bu ekiple çalışmaya devam ettiğimiz sürece gerçekten çok güzel işler ortaya koyabiliriz. Benim yeni yönetimden isteğim 4 yıllık bir görev süresi ve bana bir “sıfat” vermeleri. Benim de kendime göre çalışmalarım var. Altyapıda şampiyonluktan daha önemli olan A takıma verdiğimiz oyuncu sayısı, Milli takıma gönderdiğimiz oyuncusu sayısı ama maalesef bazı kesimler sadece sonuca odaklanıyor ve orada kupa görmek istiyorlar.

Ben asla oyuncu grubuna karışmam, antrenörlerimin işine karışmam. Benim işim kulüpteki işleyişi düzene sokmak ve varsa bir sorun onları çözmek. Altyapıda çok güzel bir birliktelik ve aile ortamı yakaladık. Orada çalışan emekçilerimize çok teşekkür ediyorum. Vakıfköy’ün çimlerini hepiniz gördünüz ne durumdaydı şimdi ise ne duruma getirdik. O yüzden bu güzel birlikteliği de devam ettirmek istiyoruz. Ben özellikle altyapıdaki çocuklarımızın müsabakaları izlemekten inanılmaz keyif alıyorum.”

Yapılan organizasyonun ardından Salih Fındıkkaya, Okan Yılmaz ve Değer Batmaz toplantıya katılan gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu haber ilginizi çekebilir