TOFAŞ final için

Tofaş Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde ve FIAT’ın katkılarıyla 11-15 Nisan tarihlerinde Bursa’da düzenlenen FIBA Youth Basketball Champions League’de (Youth BCL) İspanyol temsilcisi Lenovo Tenerife’yi mağlup eden ve bu sonuçla son maçlar öncesi B Grubu’nda liderliği garantileyen Cem Akdağ idaresindeki TOFAŞ 18 Yaş Altı Takımı, gruptaki son maçını bugün İsrail temsilcisi Bnei Herzilya ile yapacak.

Avatar photo Editör SB1 sene önceSon güncelleme 13 Nisan 2023 - 13:16

Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’ndaki maç saat 21.15’te başlayacak. Yarı finali garantileyen mavi-yeşilli takım, son 4’te ise 14 Nisan Cuma günü saat 19.00’da A Grubu ikincisi ile finale kalma mücadelesi verecek.

Youth BCL’in ilk şampiyonunu belirleyecek final heyecanı ise 15 Nisan Cumartesi günü Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda yaşanacak. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu ve Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda oynanan Gençler Basketbol Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarını 12 yaş ve altı çocuklar ücretsiz izleyebilmekte olup; 2022-2023 Sezonu Tofaş Basketbol Kombine kartları da tüm karşılaşmalarda geçerlidir.

Turnuvanın biletleri ise günlük olarak Biletix üzerinden satılmaktadır.

1. GÜN SONUÇLARI

Salon

11.04.2023 Salı

Tofaş Spor Salonu

BA Nymburk

Hapoel Jerusalem

88-94

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

BC Rytas

Bnei Herzilya

88-68

Tofaş Spor Salonu

Oostende

Igokea

70-89

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

Tofaş

Porche BBA

80-68

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

Oostende

BA Nymburk

78-68

Tofaş Spor Salonu

Tofaş

BC Rytas

95-87

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

Igokea

UCAM Murcia

77-67

Tofaş Spor Salonu

Porche BBA

Lenovo Tenerife

60-79

2. GÜN PROGRAMI VE SONUÇLARI

Salon

12.04.2023 Çarşamba

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

UCAM Murcia

vs

Oostende

76-68

Tofaş Spor Salonu

Lenovo Tenerife

vs

Tofaş

56-70

Tofaş Spor Salonu

Igokea

vs

BA Nymburk

112-60

Tofaş Spor Salonu

Porche BBA

vs

BC Rytas

19:00

Tofaş Spor Salonu

UCAM Murcia

vs

Hapoel Jerusalem

21:15

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

Lenovo Tenerife

vs

Bnei Herzilya

21:15

 

3. GÜN PROGRAMI

Salon

13.04.2023 Perşembe

Tofaş Spor Salonu

Hapoel Jerusalem

vs

Igokea

12:15

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

Bnei Herzilya

vs

Porche BBA

12:15

Tofaş Spor Salonu

BC Rytas

vs

Lenovo Tenerife

16:45

Tofaş Spor Salonu

BA Nymburk

vs

UCAM Murcia

19:00

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

Hapoel Jerusalem

vs

Oostende

21:15

Tofaş Spor Salonu

Bnei Herzilya

vs

Tofaş

21:15

 

Bu haber ilginizi çekebilir