FIBA EuroCup Women’da Bursa Uludağ Basketbol, Londra’da London Lions ile oynanan play-off rövanş maçına gitmek için İngiltere’nin vize sorunu çıkarması nedeniyle sahaya sadece 5 oyuncuyla çıkabildi.

Bursa ekibi, maçtan 122-63 yenik ayrılırken, sahalarda ender görülen bir olay yaşadı.

2’si Türk, 3’ü yabancı olmak üzere 5 basketbolcu; teknik kadro ve diğer oyuncuların vize alamaması nedeniyle yedek oyuncu olmadığı için, 40’ar dakika forma giymek durumunda kaldı!

Londra’da oynanan bu karşılaşma spor tarihine geçen ilginç bir olay yaşandı. Bursa Uludağ Kadın, 5 oyuncusu dışında kulüpten başka kimseye vize çıkmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadı. Yeşil-beyazlı ekip, mücadeleye sadece 5 kişiyle çıkabildi.

İlk maçtan 77-53 mağlup ayrılan Bursa Uludağ, antrenörleri Londra’ya gidemediği için hocasız oynadı.

KİMSE YOKTU
Bursa ekibinin benchinde herhangi bir antrenör, idareci, yedek oyuncu, masör veya malzemeci yer almadı. 5 oyuncu sahadayken, yedek bankı bomboş kaldı!

Sadece 5 oyuncu; Eda Şahin (4 sayı, 5 asist), Tuba Poyraz (15 sayı, 4 ribaund, 4 asist), Oumoul Sarr (9 sayı, 12 ribaund, 8 asist), Channon Fluker (27 sayı, 12 ribaund, 2 blok) ve Mia Masiç (8 sayı, 3 ribaund) parkede yer aldı.

Oyun kurucu Eda Şahin‘in, yaşadığı sakatlık nedeniyle bazı hücumlara katılamadığı ve 4 arkadaşını yalnız bırakmamak için parkede kalması dikkat çekti.
12 oyuncudan oluşan rakibi önünde devreyi 71-27 yenik kapatan Bursa Uludağ, maçtan da 122-63 mağlup ayrılmasına rağmen, çok zor da olsa ülkesini temsil etmeyi başardı.

BAPTISTE’İN ANNESİ DESTEK VERDİ
Takımın power forveti Trinity Baptiste‘in annesinin ekibe destek olmak amacıyla benchin hemen arkasında oturup kızıyla zaman zaman konuşması ve moral vermesi sosyal medyada da geniş yer buldu.

Bu haber ilginizi çekebilir