Bursaspor, Ankaraspor mağlubiyeti sonrası yarın Nazilli Belediyespor ile Bursa’da ardından da Pazar günü Altınordu ile deplasmanda oynayacak.

Geçen hafta takımın başında ilk kez sahaya çıkan Teknik Direktör Ümit Şengül basın açıklamasında şunları söyledi:

‘İLERİYE ÜMİTLİ BAKIYORUM’

”Mağlup olduk ama ileriye ümitle bakmamı gerektiren bir ortam hazırladılar oyuncular bana. Özverileri, geriye düşmelerine rağmen koydukları maçı çevirme adına reaksiyon, benim ileriye güvenle bakmamı sağladı. Oyuncuların çoğunu altyapıdan tanıyorum ama moral motivasyonları düşüktü. En azından ortaya koydukları performans kendilerine güven sağladı.

BU MAÇLARA DİKKAT

Bu hafta oynayacağımız iki maç hayati öneme sahip. Yarın oynayacağımız maçı ne yapıp edip lehimize çevirmemiz gerekiyor. Kazanmamız gereken bir müsabaka, bunun savaşını vereceğiz sahada. Mücadele eden arzulayan isteyen bir Bursaspor olacak. Dilerim skor da lehimize olur, güzel bir başlangıç yaparız ve devamını getiririz.

‘SON MAÇA KADAR SAVAŞACAĞIZ’

Yönetim de üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Ligin son maçına kadar Bursaspor’u yaşatmak için bu ligde tutmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Geriye düştüğümüz maçlar olacak, kötü oynadığımız maçlar olacak ama ligin sonunu nasıl bitirebildiğimiz önemli. İnşallah savaşarak bu takımı bu ligde kalıcı hale getireceğiz. Öncelikli hedefimiz bu seneyi bu ligde atlatabilmek. Ondan sonrası için de hazırlıklarımızı da yapacağız. Bunu başaracak bir oyuncu grubu var. Özgüvenlerini sağladığımızda her takımla her yerde oynayabilecek oyuncu topluluğumuz var. Bunu başaracak güçteyiz.

Bursaspor, yarınki Nazilli Belediye maçının hazırlıklarını bugünkü antrenman ile tamamladı.

‘EKSİKLERİ GİDERECEĞİZ’

Bazı eksikliklerimiz var onları da çalışarak gidermeye çalışıyoruz. Süreç içinde de güzel şeyler yaşayacağız inşallah siz de şahit olacaksınız.

Maddi imkanlarını da çözdüğümüzde farklı bir Bursaspor olacak diye düşünüyorum. Herkesin de bu çocuklara güvenmesini istiyorum. Ben bu çocuklara güvendiğim, inandığım için buraya geldim.

‘BU ÇOCUKLARA GÜVENDİĞİM İÇİN BURADAYIM’

Bu çocuklar altyapıda çalıştığım çocuklar hepsinin yeteneklerini biliyorum bu çocuklarla ne yapabileceğimiz biliyorum. İlk maç kaybetmemize rağmen reaksiyon verdiler. Bundan sonraki süreçte de üstüne koyarak devam edeceğimize inanıyorum ve başaracağız.

‘ÖLÜYÜ DİRİLTEN BİR TARAFTAR GRUBUMUZ VAR’

Bursaspor Kulübü yıllarca Süper Lig’de oynadı. Herkesin konuştuğu bir taraftar grubu var. Ölüyü dirilten bir taraftar grubumuz var. O taraftarımıza da ihtiyacımız var. Oyuncularımızı teşvik edici destekler bekliyoruz.”

 

Bu haber ilginizi çekebilir