Bursaspor’un cezası düşecek mi?

Amed maçında yaşananlardan dolayı PFDK tarafından 9 maç seyircisiz oynama cezası alan Bursaspor’la ilgili Tahkim Kurulu bugün Yeşil Beyazlı kulübün itirazını görüşecek. Duruşmalı toplantıda Bursaspor’un savunmasını hukukçularla birlikte başkan Ömer Furkan Banaz yapacak.

Avatar photo Editör1 sene önceSon güncelleme 14 Mart 2023 - 15:08

Bursaspor’da tüm dikkatler İstanbul’dan gelecek habere çevrildi.

BÜYÜK TEPKİ TOPLAMIŞTI

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Yeşil Beyazlı kulüple ilgili kararını bugün verecek. Hatırlanacağı gibi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Amed maçında yaşananlardan dolayı Türk futbol tarihinin en ağır kararlarından birine imza atmış ve Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası vermişti. PFDK’nın bu kararı ülke futbolunda adeta deprem etkisi yaratmıştı.

SAVUNMAYI BANAZ YAPACAK

Bilindiği gibi PFDK ligin ilk yarısında Diyarbakır’da oynanan maçta yaşananlardan dolayı Amed’i sadece 2 maçla cezalandırmıştı. Tahkim Kurulu bugün yapacağı duruşmalı toplantıda Bursaspor’un savunmasını dinleyecek. Yeşil Beyazlı kulübün savunmasını hukukçuların yanı sıra başkan Ömer Furkan Banaz da yapacak. Bursaspor Kulübü cezanın indirilmesi için içinde birçok görselin yer aldığı geniş kapsamlı bir itiraz dosyası hazırladı.

Bu haber ilginizi çekebilir