Şampiyonluk yaşamış kulüpte, vizyon desen yerlerde sürünüyor. Ensesinde de dev bir borç yüķü; “Demokles’in kılıcı” gibi bekliyor. Hakikaten korkutucu bir rakam.

Adeta görev alanlar ateşten bir gömlek giymiş oluyor.

İşte tam bu kaotik ortamda rahmetli Orhan Özselek‘ten sonra bir kaptan daha çıktı er meydanına…

Futbolcu, kaptan, teknik adam, yönetici ve son olarak başkanlık koltuğuna oturdu, Sinan Bür… Güvenilen ve aynı zamanda da sevilen bir isim…

Sinan Bür ismi Bursa‘da her kapıyı çalabilir mi, çalabilir. Yaklaşık iki haftalık dönemde bile Bursaspor’a olan bakış açısı değişti.

Çünkü kulübün başında güven duyulan bir isim var. Bunun kulübe getirisini önümüzdeki günlerde artan şekilde göreceğiz. Sinan Bür başkanlığında yeşil-beyazlı kulübün eski oyuncuları taşın altına ellerini, hatta gövdelerini koyarak büyük vefa örneği gösterdiler.

Yönetim olarak elbette borcu ödemeleri imkansız, ama sportif açıdan Bursaspor‘a ivme kazandıracakları kesin. Gerçi kadroda bulunan oyuncular, bugün yönetici konumunda bulunan eski futbolcu abilerini izleyememiştir ama en azından büyüklerinden verdikleri mücadeleleri duymuşlardır.

Ayrıca futbolun içinden geldikleri için oyuncuların psikolojisinden en iyi anlayan onlar olacaktır. Bursasporlu futbolcular bu fırsatı iyi değerlendirmeli… Takıma kazandıracakları kadar kendileri gelişme açısından büyük kazanım sağlayacaklardır.

Zaten hedef ligde kalmak. Oyuncular da istenilen noktaya ulaşılacaktır. Bu arada ikinci devrenin başlamasıyla birlikte bazı kulüpler de maddi açıdan zorluk yaşayacak, bunun belirtileri şimdiden başladı. Bu da Bursaspor açısından az da olsa avantaj olacaktır.

Neyse, biz dönelim yeniden yönetime… Sinan Bür ve yönetimi, isimlerini Bursaspor tarihine altın harflerle yazdırdılar.

Bize de başarı dilemek kalıyor.


Burada diğer başkan adayı Raşit Barışıcı‘yı da es geçmemek gerekiyor. Önceki yıllardan yöneticilik deneyimi yaşayan Raşit Barışıcı da Bursaspor‘u sahipsiz bırakmamak adına gözünü karartıp ateşten gömleği giymeye talip oldu.

Doğrusu takdire şayan bir davranış…

Yayınlanan makalelerde belirtilen görüşler ve fikirler sadece yazarın/yazarların görüşüdür. Yayınlanan içeriklerle ilgili bütün sorumluluklar yazarlara aittir.

Bu haber ilginizi çekebilir