LeBron’dan emeklilik açıklaması!

LeBron James, bir NBA yıldızının devamlılığına yönelik oluşmuş bütün algıları kariyeri boyunca yıktı, hala yıkmaya devam ediyor. 21. yılında hala çok iyi istatistiklerle mücadele eden LeBron, hala rekabetçi bir takımın en iyi oyuncusu olarak oynuyor.

Avatar photo Editör SB2 ay önceSon güncelleme 27 Şubat 2024 - 15:20

Fakat bir noktada LeBron’un da emekli olacağı kesin ve bunun için artık önümüzde çok uzun zaman kalmadı.

All-Star’da medyanın sorularını yanıtlayan LeBron, kariyerinin sonunda ne yapacağını tartıştı. Söylediğine göre henüz hala emeklilik tarihine karar vermiş değil ve bir veda turu isteyip istemediğini de bilmiyor:

“Kaç sezonum kaldı bilmiyorum. Çok fazla kalmadığını biliyorum. Geçen gün bir soru soruldu, ‘Veda turu yapacak mısın yoksa Tim Duncan gibi bir anda mı emekli olacaksın?’ diye. Henüz bunu da bilmiyorum, %50-%50’yim. Zaman zaman benimle 20 yılı aşkın süredir bu yolculuğu yürüyen hayranlarıma böyle bir an borçlu olduğumu düşünüyorum. Böyle düşününce güzel geliyor. Fakat öbür yandan hiçbir zaman övgü almakta iyi olmadım. Garip hissettiriyor.”

An itibarıyla NBA’deki 21. yılını geçiren LeBron James, 24.8 sayı – 7.2 ribaund – 7.8 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor. Böyle düşündüğümüzde pek çok yıldızın kariyerlerinin son seneleri aklımıza geliyor ve LeBron’un öyle bir durumda bile oynadığını düşünürsek hala önünde birkaç senesi var diye düşünebiliriz.

Fakat “Kral” muhtemelen istatistikleri, rolü ve dakikaları o denli düşmeden kariyerini noktalayacaktır.

Bu haber ilginizi çekebilir