Manchester United’dan Old Trafford hamlesi

Manchester United’ın yeni ortağı Jim Ratcliffe, Old Trafford’un kapasitesini artırmak istediklerini belirtti. Ratcliffe, düşünülen planlar arasında yeni bir stadyum inşasının da yer aldığını söyledi.

Avatar photo SB Editör3 hafta önceSon güncelleme 26 Mart 2024 - 13:07

İngiltere Premier Lig‘de bu sezon beklentilerin uzağında kalan Manchester United’da kulübün yeni ortağı Jim RatcliffeOld Trafford‘un yenilenmesiyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Ratcliffe, katıldığı bir podcast yayınında yeni bir stadyum inşasının da mümkün olduğunu ifade etti.

Old Trafford’la ilgili görüşlerini paylaşan Ratcliffe, “Eğer sıfırdan yeni bir stadyum inşa etmek istersek buna yerimiz var. Buna karar verirsek en son teknolojiye sahip bir stadyum olacak. Dünya standartlarında 90 bin ya da 100 bin kişilik bir stadyum olabilir. Böylece diğer büyük organizasyonlara da ev sahipliği yapabilir.” dedi.

İngiliz devi Manchester United’ı geçtiğimiz yılın sonunda ortak olan Jim Ratcliffe, stadyuma yapılacak yatırımlar için 236 milyon sterlin kaynak sağlayacağını garanti etmişti.

Kulübün yüzde 25’lik hissesini 1,25 milLDyar sterline satın alan petrokimya şirketi INEOS’un kurucusu Ratcliffe, kulübün Futbol operasyonlarının kontrolünde de söz sahibi konumunda.

Daha önce birçok kez yenilenen Old Trafford’u Manchester United, 1909 yılından beri kullanıyor.

Bu haber ilginizi çekebilir