Tofaş’ın Play-in mücadelesi için gittiği PAOK deplasmanında ziyaret ettiği Atatürk evi ve Cumhuriyetin 100. yılında Türk Bayrakları ile verdikleri fotoğraf, doğru kullanılan sosyal medya hesabına çok doğru bir örnek oldu.

Salı akşam PAOK mücadelesi için Pazar akşamından Selanik’te pusuya yatan mavi-yeşilliler yılbaşı akşamını da takımdaşlık ile bir arada geçirip maçın başlaması ile de rakip maçın içine giremeden kazanıp yurda dönmeyi garantilemişti bile.

Yeni transfer Marcus Denmon‘un gelişi ile Caleb Homesley‘in 3 numaraya çekilmesi, Tofaş‘ın aynı anda topa yön verebilen 3 tane oyuncu ile sahada olması gibi cok kıymetli bir olguyu elinde bulundurmasını sağladı.

Bu da sadece bu maç için değil bundan sonrası için de Tofaş için çok büyük bir + değer olacaktır. Hem Basketbol Süper Ligi hem de Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları için Tofaş‘ın yapmış olduğu bu 1 hamlenin aslında birden fazla yere pozitif anlamda dokunuş yapmasını sağlayacaktır.

Bursa ekibi ligde de bu hafta sonu Galatasaray Ekmas ile karşılaşacak, galibiyet her 2 takım için de Türkiye Kupası demek, bu bilinçle sahaya çıkılırsa ivmelenmiş Tofaş‘ın maçı kazanıp döneceğini düşünüyorum.


Bir “Ah” lar “Vah” lar içerisinde kaybedilen maç daha oldu Bursaspor İnfo Yatırım için Fenerbahçe Beko maçı…

Sezonun geneline baktığımızda bu takımın 7 galibiyette olması gerçekten alınan 5 tane Amerikalı oyuncunun bir arada oynama veriminin sağlanmasından geçiyor.

Coach Zdovc çokça taraftarın mesafeli dış yapısından beğenmeyeceği (!) ama bence oyunu gayet iyi okuyup hamlelere hamleler le karşılık verebilen bir koç. Ancak gerçekten yeni kurulan bir takım için bu bütçelerle bu galibiyet sayısının azımsanmayacak bir başarı olduğunu düşünüyorum.

Bu haftaya gelecek olursak galibiyet Türkiye Kupası demek, bu nedenle taraftarın da desteğiyle düşüşte olan Anadolu Efes galibiyeti çok uzak değil…

Bu arada, bir yorum da yayıncı kuruluşa olacak, eski sponsoru çok seviyor olabilirler ancak bu takımın ismi BURSASPORINFOYATIRIM

Yayınlanan makalelerde belirtilen görüşler ve fikirler sadece yazarın/yazarların görüşüdür. Yayınlanan içeriklerle ilgili bütün sorumluluklar yazarlara aittir.

Bu haber ilginizi çekebilir