Maçın genelinde sıkıntılı bir oyun sergileyen Nilüfer, tie-break setinde gerçek geri dönüş ile maçı kazandı.

İlk setten itibaren Aydın, maça daha agresif ve kazanma ihtiyacı olduğunun bilinci ile başladı.

Lig sıralamasında kendini garantiye almak için bu maçı kazanmaları gerekiyordu. Bunun tam aksine Nilüfer ise maça kendi sahasında olmasına rağmen, isteksiz, çok hata yaparak girdi.

İLK 2 SETTE OYUN KURMAKTA ZORLANDI

İlk iki set boyunca Aydın BB çok iyi servis attı ve takımımız oyun kurmada zorlandı.

Nicoletti smaç servisler ile Nilüfer Belediye’yi bozdu. Diğer oyuncular da etkili servis atınca Lila oyun kurmada “high ball” topları atmak zorunda kaldı. Oyunun atak yönü belli olunca rakibe blok ve defans şansı verildi.

İlk iki sette bunları gördük. Üçüncü setten itibaren Nilüfer canlanmaya başladı. Bunda Aydın’ın servis etkinliğinin düşmesi ve atak hatalarının artması olarak söyleyebilirim. Kazanılan bir set ile umutlar yeşerdi.

KAZANMA İNANCI GELİNCE CANLANDI

…Ve kazanabilecekleri inancı geldi. Üçüncü, dördüncü setlerde müthiş kaliteli ralliler izledik.

Uzun rallileri tüm oyuncular %100 ile oynadılar. Daha fazlasını kazanan Bursa ekibi oldu. Hele tie-break setinde oyun temposu ve galibiyet isteği zevkli bir voleybol izletti seyredenlere… Nilüfer Belediye’nin 4 sayı geriden gelip seti kazanması rakibi çökertti.

Gelelim oyuna…

Nilüfer Belediye, daha önce de yazdığım gibi pasör Eda biraz daha iyi oyun kuruyor ve pas tercihleri de daha doğru. Ama lig için kısa kalıyor. Staff doğru karar verip Lila ile oynuyor, ancak uzun zamandır lig tecrübesi olan bir oyuncu olarak kendini kabul ettirmeli.

Pasörlük çok zor bir iş ve kolay yetişmiyor. Her hatadan ders alarak biraz daha üzerine koymalı… Onun gibi oyuncuların geleceği var. Gicoquel çok inişli çıkışlı oynuyor.

Takımın power çapraza ihtiyacı var. Yüksek ve sert ama nedense bu maçta ilk iki sette ve sonraki break pointlerde sert atak beklerken, plaseye dönüp oynaması rakibe hücum şansı veriyor. Bu açığı da Laura kapattı son setlerde. Ortalar Beliz ve Deniz, aldıkları paslar oranında oyunda kaldılar. Blokta ise net blok sayıları düşüktü.

Yordanava belli standartta kalıyor. Karşılamada vardı ama atak sayısı düşüktü.

Libero Eylül hem karşılamada hem defansta hem de dublajda gerçekten üste çıktı.

Hedef bir maç kazanıldı ve sıralamada daha iyi bir yer şansı devam ediyor.

Yayınlanan makalelerde belirtilen görüşler ve fikirler sadece yazarın/yazarların görüşüdür. Yayınlanan içeriklerle ilgili bütün sorumluluklar yazarlara aittir.

Bu haber ilginizi çekebilir