Nilüfer’in Avrupa performansına bakış

Sevgili voleybolseverler, Çarşamba günü Bursa’da oynanan CEV Challenge Cup kadınlar yarı final maçında Nilüfer Belediyespor rakibi Neptunes Nantes’a 3-0 yenilerek, “buraya kadar” dedi.

Avatar photo Murat Mestan3 hafta önceSon güncelleme 14 Şubat 2024 - 11:53

Oysa bu ligde final oynamak çok da zor değildi.

Her zaman yazıyorum, Avrupa’da 3. kupa olan CEV Challenge’a katılan takımlar, liglerinde 5-6. olan takımlar veya takım sayısına göre 3-4 olan takımlar.

Bu kupada sona kalan 4 takım kupayı alabilecek kapasitede olan takımlar… Burada son dörtte bir İtalyan, bir Alman, bir Fransız bir de biz vardık. Nantes takımı için kolay lokma olduk.

Oradaki maçı da 3-0 kaybetmiştik. Fransa’daki maçın sayılarına bakınca, “bu maç zor geçecek” dedik.

Nilüfer maça konsantre ve kazanmak için çıkmıştı.

SEYİRCİ DESTEĞİ YÜKSEKTİ

Uzun zamandır bu kadar seyirci desteğinde olmamıştı. Ancak ilk setin gidişinde başlarda sete ortak olan takımımız servis karşılamada yaşadığı zorluklar ile hücum gücünde düşük kaldı.

Defansta da topu oyunda tutup break-point’leri oynayamadık. İlk seti kaybeden takım, sıkıntılı bir ikinci sete başladı.

Rakibe tur için iki set yetiyordu. Ve bu sette çok etkili servisler ile sayılar alıp arayı açtılar. İkinci seti de kazanınca tur sevinci yaşadılar. Üçüncü set formalite içindi ve

Nilüfer yedekler ile devam ettiği seti de kaybederek elendi.

Önce rakip takım için konuşalım. Nantes power ve hızlı top oynayan bir takım. Çok yüksekten hücumları yok ama rakip bloğu iyi kullanıyorlar.

Defansta çok iyi yer tutup çok top çıkardılar. Bize göre maçı hak ettiler ve final gördüler.

Takımımıza gelince, iyi başladığımız maçta hücum zayıflığının sonucuna katlandık. En skorer oyuncumuz Gicquel sahada yok gibiydi. En etkili servis kullanan ve ligde ace sıralamasında olan, hücumda ve sayı sıralamasında olan oyuncu, maçı kaldıramadı diye düşünüyorum. Köşelerde bloğa yakalanınca plaseye döndüler. İyi servis atan oyuncular da servis kaçırma yarışındaydılar. Böyle bir yarı final kazanmak zor olurdu.

EN İYİ SONUCU ALDI

Nilüfer Belediyespor için bu kadro ile yapılabilecek en iyi sonucu aldılar. Tabii ki hedef finaldi ama gerçekleri de göz ardı edemeyiz.

Bu kadronun Avrupa’da yapabileceği en iyi skor budur.

Şimdi hedef lig olmalı ve ilk 6 için mücadele edilmeli.

Zor maçlar var. İki gün sonra cumartesi günü THY ile güzel bir maç bizi bekliyor.

Yayınlanan makalelerde belirtilen görüşler ve fikirler sadece yazarın/yazarların görüşüdür. Yayınlanan içeriklerle ilgili bütün sorumluluklar yazarlara aittir.

Bu haber ilginizi çekebilir